Tıp


Ne aort darlığı belirtileri nelerdir?

aort darlığı başlıca belirtileri nelerdir:

* göğüs ağrısı (anjin),

* bayılma (senkop), ve

* nefes darlığı (kalp yetmezliğine bağlı).

Içinde 4% aort darlığı olan hastaların, ilk belirti ani ölüm, ağır efor sırasında genellikle.

ani ölüm için kesin nedeni bilinmemektedir. O kalbin koroner arterleri içine daralmış aort kapak sayesinde kalp ritim bozuklukları yetersiz kan akımı sekonder bağlı olabilir. Kalp kasının iç astarı için yetersiz oksijen koroner arterler kan akışını olmaması için ne oluşur, ağır egzersiz sırasında özellikle. kalp kasları oksijen eksikliği göğüs ağrısı ve muhtemelen anormal kalp ritmine neden.

Göğüs ağrısı ve tek hastaların üçte birinde ilk belirtidir sonunda aort darlığı olan hastaların yarısı meydana. aort darlığı olan hastalarda göğüs ağrısı göğüs ağrısı aynıdır (angina) Koroner arter hastalığı olan hastalar tarafından. Bu koşulların her ikisi de, ağrı efor getirdiği göğüs kemiğinin altındaki basınç olarak tarif edilir ve istirahat ile. Koroner arter hastalığı olan hastalarda, göğüs ağrısı daralmış koroner arterler nedeniyle kalp kasları yetersiz kan dolaşımı nedeniyle. aort darlığı olan hastalarda, göğüs ağrısı sıklıkla koroner arterlerin altta yatan herhangi bir daralma olmadan gerçekleşir. Kalınlaşmış kalp kası daralmış aort yoluyla kan itmek için yüksek basınç karşı pompa olmalıdır. kan teslim arz aşan Bu artış kalp kasının oksijen ihtiyacı, göğüs aanjin neden (angina).

Bayılma (senkop) Aort darlığı ile ilgili genellikle eforla veya heyecan ile ilişkilidir. Bu koşullarda, vücudun kan damarlarının gevşemesine neden (vazodilatasyon), kan basıncını düşürmede. Aort darlığı içinde, kalp çıkış artırmak için kan basıncında düşüş telafi edemiyor. Bu nedenle, beyin kan akımı azalır, bayılma neden. Bayılma da kalp debisi düzensiz kalp azalarak oluşabilir yendi (aritmi). Etkili tedavi olmadan, ortalama yaşam beklentisi göğüs ağrısı veya bayılma semptomların başlamasından itibaren en az üç yıl.

Kalp yetmezliği nefes darlığı en uğursuz işareti. O aort darlığı ve aşırı basınç yükü dengelemek için kalp kası başarısızlığını yansıtıyor. Nefes darlığı akciğer sol ventrikül doldurmak için gerekli artan basınç nedeniyle kan damarları artan basınç nedeniyle oluşur. Başlangıçta, nefes darlığı aktivite sırasında gerçekleşir. hastalık olarak ilerler, nefes darlığı istirahatte ortaya çıkar. Hastanın nefes darlığı olmadan zor düz yatmak bulabilirsiniz (ortopne). Tedavi edilmezse, Aort darlığı nedeniyle kalp yetmezliği başlamasından sonra ortalama yaşam süresi altı arasında 24 ay.