Tıp


Ne mümkün işitsel işleme güçlüğü belirtileri nelerdir?

işitsel işleme güçlüğü olan çocuklar genelde normal işitme ve istihbarat var. Ancak, onlar da gözlenmiştir:

* sorun ve dikkat hatırlayarak bilgileri sözlü olarak sundu mu
* sorunlar çok adım yönde yürüten mı
* yetersiz dinleme becerileri var
* bilgi işlem için daha fazla zamana ihtiyacınız var
* düşük akademik performans mı
* davranış sorunları var
* dil güçlük çekerler (g, onlar ve hece dizilerini karıştırmayın sorunları kelime ve anlayış dili geliştirecek)
* okuma güçlüğü var, anlama, yazım, ve kelime

Çocukların nasıl teşhis işitsel işleme güçlüğü şüphesi?

Eğer, bir öğretmen, ya da bir gün bakım sağlayıcı çocuğunuzun işitsel işleme güçlüğü belirtileri fark ilk kişi olabilir. Bu yüzden okul ya da okul öncesi performansı hakkında çocuğunuzun öğretmeni konuşuyor iyi bir fikirdir. Birçok sağlık uzmanları da çocuğunuzda APD teşhis. katılan profesyoneller ile sürekli gözlem olmak var gerekebilir.

Çok ne başka sorunlar ekarte etmek olacak bu profesyoneller tarafından yapılacaktır. Bir çocuk doktoru veya aile doktorunuza bu aynı belirtilerin bazılarını neden olabilir olası hastalıkların ekarte yardımcı olabilir. O da büyüme ve gelişmeyi ölçecek. bir hastalık ya da bozukluk işitme ile ilgili varsa, Bir kulak burun boğaz uzmanı anılabilir–hastalık ve bozukluklar baş ve boyun konusunda uzmanlaşmış bir hekim.

Çocuğunuzun olmadığını belirlemek için bir işitme fonksiyonu sorunu var, bir odyolojik değerlendirme gereklidir. Bir odyolog insanlar kelimeler ve cümleler sesleri tanıyabilir ne kadar iyi görmek için yumuşak sesler ve sözler bir kişi duyabiliyorum ve diğer testler belirleyebilirsiniz testleri verecek. Örneğin, bir görev için, odyolog çocuğunuzun farklı numaralar veya kelimeleri sağ ve sol kulak aynı anda dinlemek olabilir. Başka bir ortak odyolojik görev çocuk iki cümle vererek içerir, biri diğerinden daha yüksek sesle, aynı zamanda. Odyolog işleme sorunu belirlemeye çalışıyor.

Bir kişi ne kadar iyi anlayan ve kullandığı dil bir konuşma-dil patolog öğrenebilirsiniz. Bir ruh sağlığı uzmanı size bazı durumlarda ilgili sorunlara neden olabilir bilişsel ve davranışsal sorunlar hakkında bilgi verebilir, ya da o yararlı olacaktır öneriler olabilir. odyolog işitme ve işleme fonksiyonel sorunlar ile yardımcı olabilir Çünkü, ve konuşma-dil patolog dil odaklanmıştır, onlar çocuğunuzla birlikte bir ekip olarak çalışabilir. Bu profesyonellerin bütün her çocuk için en iyi sonucu sağlamak için aramak.