Tıp


tedaviler işitsel işleme güçlüğü kullanılabilir nelerdir?

Çok araştırma hala APD sorunlarını anlamak için gereklidir, ile ilgili bozukluklar, ve her çocuk veya yetişkin için en iyi müdahale. Çeşitli stratejiler işitsel işleme güçlüğü çeken çocuklara yardım için kullanılabilir. Bunlardan bazıları ticari olarak mevcuttur, var ama tam olarak çalışılmamıştır. Seçilen herhangi bir strateji profesyonellerinden oluşan bir ekip gözetiminde kullanılmalıdır, ve stratejinin etkinliği değerlendirildi gerekmektedir. Araştırmacılar şu anda tedavi yaklaşımları çeşitli okuyor. Eğer duyabilirsiniz bazı stratejiler hakkında dahil:

* Işitsel eğitici bir kişinin bir hoparlör üzerinde dikkatini ve azaltmak arka plan gürültü girişime izin elektronik cihazlar. Genellikle sınıflarda kullanılan, Burada öğretmen ve ses iletimi için bir mikrofon giyer çocuk ses almak için bir kulaklık giyer. işitme aşınma Çocuklar işitsel eğitmen ek olarak kullanabilirsiniz.
* sınıf akustik gibi çevresel değişiklikler, yerleştirme, ve oturma yardımcı olabilir. Bir odyolog dinleme ortamını iyileştirmek için yollar önerebilir, ve o durum işitme herhangi bir değişiklik izlemek mümkün olacak.
* Egzersizler dil oluşturma becerileri yeni kelimeler öğrenmek ve artış bir çocuğun dil baz yeteneğini artırabilir geliştirmek için.
* Işitsel hafıza geliştirme, daha temel bir temsil için ayrıntılı bilgi azaltan bir prosedür, yardımcı olabilir. Ayrıca, gayri işitsel eğitim teknikleri özel zorlukları ele öğretmen ve terapist tarafından kullanılabilir.
* İşitsel entegrasyon eğitimi işitme sistemi ve azalma işitme bozulma yeniden eğitmek için bir yol olarak uygulayıcılar tarafından teşvik edilebilir. Ancak, Mevcut araştırma Bu tedavinin yararları kanıtlanmış değil.