Tıp


Ne Landau-Kleffner sendromu nedenleri?

LKS nedeni bilinmiyor. Bazı uzmanlar düşünmek var bu hastalık için birden fazla neden. LKS olan çocukların hepsi de, ilk nöbet veya dil sorunları başlayana kadar gayet normal gibi görünüyor. LKS ailede çocukların hiçbir rapor edilmiştir. Bu nedenle, LKS kalıtsal bir hastalık olması olası değildir.

Ne Landau-Kleffner sendromu sonucudur?

LKS olan çocukların çok uzun süreli takip çalışmaları olmamıştır. kanıt eksikliği, etkilenen çocuklar arasında farklılıklar geniş birlikte, imkansız bu hastalığın sonucunu tahmin yapar. Tam dil iyileşme bildirilmiştir; ancak, dil problemleri genellikle yetişkinlikte de devam. Devam eden dil problemleri hiçbir sözel iletişimin basit komutlar aşağıdaki zorluk arasında olabilir. kurtarma yer alıyorsa, o gün veya yıl içinde meydana gelebilir. Şimdiye kadar, bir ilişki dil bozukluğu yaygınlığı arasındaki bulundu, varlığı ya da nöbet olmaması ve dil kurtarma miktarı. Genellikle, önceki bozukluğu baş, fakir dili kurtarma.

Çoğu çocuk nöbet bırakmak, ve EEG üzerinde elektriksel beyin aktivitesini genellikle yaşla normale döner 15.

Ne tedaviler mevcuttur?

Ilaç nöbet ve anormal beyin dalga aktivitesini kontrol etmek (antikonvulzanlar) genellikle dil yeteneği üzerinde çok az etkisi vardır. Kortikosteroid tedavisi bazı çocukların dil yeteneğini geliştirdi. Işaret dili eğitimi başkaları yararlandı.