Tıp


Ne uyku apnesinin komplikasyonların bazıları?

Obstrüktif uyku apne (BÖLÜM) diğer tıbbi koşulların gelişmesi için bir risk faktörü olabilir. Yüksek kan basıncı (hipertansiyon), kalp yetmezliği, kalp ritmi bozuklukları, aterosklerotik kalp hastalığı, pulmoner hipertansiyon, İnsülin direnci, ve hatta ölüme bile tedavi edilmezse obstrüktif uyku apne bilinen komplikasyonların bazıları.
Yüksek kan basıncı

Uyku apnesi yüksek tansiyon ve kalp sorunlarına neden. Bırakma gece boyunca sık sık nefes alma (Her 1-4 dakika) kalp üzerinde stres artmış neden olabilir. apne devam kan azalır oksijen doygunluğu ve As, sempatik sinir sistemi (sorumlu “mücadele veya uçuş” vücudun tepkisi) aktif. Bu mücadele veya uçuş yanıt daraltmak için kan damarlarının sinir sinyalleri gönderir (germek) ve kalp için daha çok çalışmaya. Zaman damarları büzülür, daha fazla kan beyin ve kaslara gönderilir. Ancak, Bu kan basıncı artar, Bu küçük çaplı damarları aracılığıyla kan pompalamak için daha çok çalışmaya kalp gerektirir. O, kalp apne gelen kan ve zor alt mevcut oksijen çalışması için sinyal ile birlikte, neden gece boyunca kalp üzerinde stres arttı. uyku normal kalp ve yapacak daha az iş var zaman içinde olabilir “dinlenme.”

Obstrüktif uyku apneli hastalarda yüksek kan basıncı yok, 45% dört yıl içinde yüksek tansiyon geliştirecek. zor-to-kontrol kan basıncı olan hastalarda incelersek, yani, kontrol ayırdığınız için birden fazla ilaç, 80% Obstrüktif uyku apnesi. Obstrüktif uyku apne tansiyon tedavi olduğunda azalır.
Kalp komplikasyonları

konjestif kalp yetmezliği artar riski 2.3 süreleri ve inme riski 1.5 Obstrüktif uyku apneli kez.

Obstrüktif uyku apne atriyal fibrilasyon tedavisinde zorlaştırıp. Atriyal fibrilasyon bir durumdur hangi kalp üst kısmı (atriyum) alt kısmı ile koordinasyon dışarı atıyor (karıncık). Tedavi kalp cardiovert için (atrium sıfırlamayı ve ventrikül ile senkronize etmek için izin). kardiyoversiyon sonra, 50% hastada atrial fibrilasyon nüks ve, ama obstrüktif uyku apnesi olan hastaların var 80% tekrar.

Nihayet, Obstrüktif uyku apne ani ölüm riskini artırabilir. Ani ölüm hasta sadece öldürmek değil, aynı zamanda onların sevdiklerine, örneğin, ölüm meydana geldiğinde bir araba olup olmadığını.