Tıp


Ne obstrüktif uyku apne için cerrahi tedaviler?

Obstrüktif uyku apnesi tedavisi için birçok cerrahi seçenek vardır. seçilen cerrahi tipi, bireyin belirli bir anatomi ve şiddeti uyku apne bağlıdır. tek bir tedavi ile tedavi vaat ediyor çünkü insanlar genellikle cerrahi istiyorum. Ameliyat 10 £ kaybetmekten daha ve daha uygun bir diş cihaz veya maske her gece giyen daha kolay geliyor. Ancak, ameliyat değil “mucize tedavi” ya. En ameliyatları güvenli; Ancak her ameliyat ne kadar küçük riskler taşır. En ameliyatları iyileşmek için işten off zamanı gerektirir ve bazı için üç hafta oldukça ağrılı. cerrahinin potansiyel genel risklerin bazıları:

* kanama,

* enfeksiyon,

* skar dokusu,

* ağrı,

* iş kaybı,

* Ses değişikliği,

* yutma problemlerinin,

* Uyku apnesi tedavi başarısızlığı,

* anestezi riskleri (alerjik reaksiyon dahil, inme, kalp krizi, ve ölüm), ve

* diğer beklenmedik cerrahi komplikasyonlar.

Cerrahi tüm riskleri sonra düşünülmelidir, faydaları, ve cerrahi alternatifler anlaşılan. Bazı sigorta şirketleri CPAP tedavisinin üç hafta önce deneme bile uyku apnesi için yetki ameliyat dikkate alacaktır gerektirir. Bu mantıksız bir yaklaşım değildir. CPAP, tolere, denetimler en uyku apnesi, ve bu tüm cerrahi seçenekler daha iyidir. Sahip olmak zor ve ciddi bir, CPAP kullanan kalıcı komplikasyon olarak böyle bir komplikasyonun cerrahi ile mümkün göre.

Uyku apnesi için herhangi bir cerrahi tedavi anatomik sorun alanlarını ele almalıdır. çeşitli alanlarda veya bir olabilir ki uzlaşma hava ve yol apne. Cerrahi tedavi burun adresi olabilir, saray, dil, çene, boyun, şişmanlık, ya da bu alanların aynı anda birçok. Her ameliyat başarı oranı engel olup olmadığını, belirli bir hava yolu kollapsı veya tıkanma tarafından belirlenir. Bu nedenle, İdeal ameliyat her hasta için farklıdır ve her hastanın kendine özgü sorun bağlıdır. Bazı cerrahi seçenekler arasında:

* nazal havayolu cerrahisi,

* damak implantları,

* uvulopalatopharyngoplasty,

* dil azalma,

* genioglossus gelişme,

* hyoid süspansiyon,

* maksillomandibuler prosedürleri,

* trakeostomi,

* obezite cerrahisinin, ve

* Yukarıdaki kombinasyonları.

Birçok insan bu nedenle tıkanması çeşitli düzeylerde sık sık birlikte yapılır bu surgerical teknikleri var, örneğin, genioglossus ilerletme ve hyoid süspansiyon ile uvulopalatopharyngoplasty.

Ne obstrüktif uyku apne için cerrahi dışı tedaviler?

Obstrüktif uyku apnesi olmayan cerrahi tedaviler bazı farklılıklar horlama için cerrahi olmayan tedavilere benzer. Tedavileri içerir:

* davranış değişiklikleri,

* diş aletleri,

* CPAP (Sürekli pozitif havayolu basıncı), ve

* ilaç.