Tıp


Neden önemlidir obstrüktif uyku apnesi tedavi edilemez?

Obstrüktif uyku apnesi olan bir kişinin tedavisi için tüm seçenekleri dikkate alındığında, o seçmeyin için cazip olabilir bunların herhangi bir. Maskeler ve diş aletleri ve her gece yıpranmış olması ameliyatları ağrılı ve hiçbir garanti başarılı olacağını var. Zaman tüm tedavilerin sonuçlar doğurabileceğini; ancak, Bu tedavi almayan sonuçları olduğunu hatırlamak önemlidir.

Bu tahmin, yalnızca 10% Obstrüktif uyku apnesi olan hastaların tedavi ediliyor. kalan bazı 90% Onlar bir sorun olduğunu biliyorum, ancak tedaviye devam etmek tercih. Obstrüktif uyku apnesi olan kişiler tedavi reddederek oluşturduğu sağlık riskleri kabul etmeye hakkınız olabilir; ancak, Onlar da risk altında herkes koymak sürdüğümde. onların obstrüktif uyku apnesi için tedaviyi reddetme İnsanlar DMV rapor edilmelidir, hangi sıklıkla sürücü lisansları askıya alacak. Tedavi edilmeyen obstrüktif uyku apnesi riskini de artırır:

* kalp krizi,

* vuruş,

* yüksek tansiyon,

* İş yerinde verim düşüklüğüne,

* evde azalma dikkat, ve

* ani ölüm.

Umarım düşünüyorsanız veya tanıdığınız birisi obstrüktif uyku apnesi olabilir, En kısa zamanda doktorunuzla belirtiler görüşmek lütfen.