Soru Sor...!

CEVAP » Genel

Ayaklarim yaniyor, sebep?

(4 posts)
 1. nurcan
  Member


  Ayaklarim bacaklarim hatta kollarim yaniyor, gecmiyor neden?

  10 years once
 2. nurcan
  Member


  Ayaklarin yanmasi genelde Varis hastaligini gösterir, Bu hastalik genelde ayni haraketi sürekli yapmak, sürekli oturmak gibi durumlardan ortaya cikar ve buna Varis denir.
  Yukardaki denen sebeplerden herkezde bu yanma görülmez. Bu yanma yani varisden kaynaklanan yanma genelde gentiktir yani ailenizde birierinde varis hastaligi varsa, sizdede kendini gösterebilir.
  Bana göre varis hastalaigin en büyük sebebi *stres* dir, yani kalbin strese göre cok cabuk ritim degistirmesi ve düzenli atmayip kani asagidan yukariya tam pompalama islemini yapamamasindan kaynaklanir.
  Buna kanit olarakda;
  Keyfinizin yani cok neseli oldugunuz durumlarda istediginiz kadar oturun hic yanma olmaz, cünkü bu durumda kalp düzenli calisir ve kani tam pompalayip devir dayimin saglamasini saglar.
  Eger Varis hastaligi cok ilermis ise, doktora gidilip kücük acisiz damar ameliyatlarini olup ondan sonrada neseli sevincli olmaya calisip bu varis olayinin tekrarlanmamasini saglamak vede mümkünse hafif sporlarla vücudu sürekli ayni positsiyonlardan kurtarmaliyiz.

  10 years once
 3. nurcan
  Member


  Bacak yanma şikayetiniz sıkça ortaya çıkıyorsa günde 1 tane limonu sıkın ve için ve 1 hafta devam edin.

  Ayak yanmasının ana sebebi yukardaki gibi olsada ayak yanmasını tetikleyen kandaki şekerin kristalleşerek kırık cam gibi etki yapmasıdır.

  Limon içerek kanınız normal durumuna döner ve ayak yanması tamamen kaybolur.
  Sürekli ayak yanmasından kurtulmak istiyorsanız ilk haftadan sonrada her iki üç günde bir limon içmeyi yada hafta en az bir defa limon içmeyi sürdürün ve çok şekerli yiyecek ve içeceklerden belli bir süre kaçının.

  Ricam bu tedaviyi uygulayın ve sonucunu burda yazarsanız memnun oluruz.

  10 years once
 4. cevapci
  Key Master


  Şeker hastalığındanda ayak yanması olabilir, şekerinizi ölçtürün.

  9 years once