Soru Sor...!

CEVAP » Genel

Güvenli oyuncaklar nedir?

(1 post)
 1. cevapci
  Key Master


  Daha büyük çocuklar gibi, henüz 1 yaşına gelmemiş bebeğiniz de, onu eğlendiren ve bir şeyler öğrenmesini sağlayan oyuncaklara ge­reksinim duyar, önemli olan, seçmesini bil­mektir. 5 yaşındaki bir çocuğun bilyeleri 6 ay­lık bir bebeğin elinde çok kötü sonuçlara yol açabilir.
  Zarar verebilecek oyuncaklar için her za­man tetikte bulunun. Bebeğinize kolayca yutu-labilen küçük parçaları olan oyuncaklar vermeyin. Kırıtabilen malzemeden yapılan cam gibi oyuncakları bebeğinizden uzak tutun. Keskin kenarları ya da kolayca çıkabilir düğmeleri olan oyuncaklardan kaçının; çünkü kurşun bazlı bir oyuncağı çiğneyen bebek kurşun ze­hirlenmesi olabilir.
  3 aylık oluncaya kadar bebeğiniz (henüz kavramayı öğrenemediği için) bakılabilen oyuncaklara gereksinim duyar. Bebekler şekilli boyanmış ve pastel üzerine parlak renkli oyuncaklardan hoşlanırlar. Çocuğun karyolasın­da kullanmak için ilginç desenler bulun ve be­beğinizin bütün dikkatini bunlara yönelttiğini görerek şaşırmayın. Renkli ve hareketli oyun­caklar alarak bebeğin görebileceği mesafeye koyun. Duvardaki ilginç resimler, bebeğin dik­katini çekibilir. Karyolanın kenarına yerleştiril­miş bir ayna, ninni çalan bir müzik kutusu ya da teyp, karyolanın korkulukları kenarına asıl­mış renkli plastik şekiller, bebeğinizin sallaya­bileceği çıngıraklar, doldurulmuş yumuşak oyuncak hayvanlar, bebeğiniz için ilginç gelen oyuncaklardır.
  4′üncü ayın sonuna doğru bebeklerin çoğu kavrama yetisini geliştirirler ve her ne kadar çoğunlukla ellerinden kaçırırlarsa da nesneleri tutmaya çalışırlar. Bu çağda bebeğiniz çıngırak­lar ve doldurulmuş oyuncak hayvanlardan hoşlanır.

  10 years once