Soru Sor...!

CEVAP » Genel

Trafik kazalari nasil önlenebilir?

(10 posts)
 1. aysun


  Hergün haber kaynaklarinda öyle cok araba kazalari ve bu kazalarda ölenleri duyuyorumki sanki savas gibi, bu insanlar araba kullanmasini mi bilmiyor yoksa, diger etkenlermi var kazalarda? kazalar nasil engellenir?

  11 years once
 2. ece


  Ben şahsen cezaların kesilmesi ve cezaların trafikte yapılan hataları bağlamlı olarak da trafik kazalarını azaltıcı olacağını düşünüyorum.

  11 years once
 3. Misafir


  bence emniyet kemeri en önemlisi

  11 years once
 4. Misafir


  asırı hızla gitmemek

  11 years once
 5. Misafir


  alkoollü araba kullanmamak.

  11 years once
 6. Misafir


  bence trafik kazaları dikkatsizlikten kendine fazla güvenmekten uykusuzluktan daldınlıktan kural ihlali yapmadan yolların bozukluğundan kaynaklanıyor biz insanlar trafikte uyulması gereken kuralları bildiğimiz zaman trafik kurallarına dikkat ettiğimiz zaman trafik kazalarında önemli bir artış olacaktır

  11 years once
 7. Misafir


  hiç bir şey bu trafik kazalarını engellemez. Ancak Yeterli eğitimin verilmesi ve kontrolu açısından cezai müeddelerin tatbiki trafik kazalarını azaltalacktır.

  11 years once
 8. Misafir


  uyku yapan ilacları araba kullanırken tüketmemek

  10 years once
 9. murocuro
  Member


  trafik kazaları trafik kurallarına uyarak önlanebilir.

  10 years once
 10. bilgi bende
  Member


  trafik kazaları şöyle önlenebilir eğer ilk yardım eğitimi almışsak önleyebiliriz eğer öğrenmemişsek 112 acil hattı arayıp gelebilirler,eğer telefonunuz yoksa yakınınızdan birisin haber verip 112 acil hattı arayabilir.sevgilerimle saygınlarım batuhan bulut.

  10 years once