Soru Sor...!

CEVAP » Genel

Ateşli havale nöbeti nedir?

(1 post)
 1. cevapci
  Key Master


  Eğer bebeğiniz ateşli iken havale geçirirse, hatır­lamanız gereken en önemli şey havalenen birkaç daki­ka sonra kendiliğinden ge­çeceğidir. Bununla beraber, bebeğinizin ateşini yavaş yavaş indirmek için bir şey­ler yapabilirsiniz. Bebeğini­zin giysilerini çıkarın ve be­beğin başına ve göğsüne serin bezler koyun. Bebeğin vücudunu serin su ile silin. Sünger ile silerken kesinlikle alkol kullanmayınız. Bebeği­nizi havale esnasında kesin­likle küvete sokmayınız; çünkü bu tehlikeli olabilir.
  Eğer bebek havale esna­sında kusmaya başlarsa, bebeği yüzükoyun ya da yan yatırın; kesinlikle sırtüs­tü yatırmayın. Eğer bebeğin soluk alıp vermesi güçleşirse çeneyi her iki tarafta alt ye geriye hareket ettirmek suretiyle bebeğin soluk alıp vermesine yardımcı olun.
  Havale geçtikken ve be­beğiniz kendine geldikten sonra doktorunuza haber verin; doktorunuz muhte­melen bebeği hemen görmek isteyecektir. Bebeğini­zin doktoru ile temas kur­manızın mümkün olmadığı durumlarda bebeğinizi bir klinik ya da bir hastanenin acil bölümüne götürerek muayene ettiriniz.

  10 years once